• Medové raňajky

• 28. 11. 2016
        • Vedeli ste, že...

... včely nenosia med, ale nektár, z ktorého v úli med vyrobia? ... že včela za celý svoj krátky život vyrobí iba malú lyžičku medu? ...že v úli je v čase vrcholnej sezóny ( máj – júl) asi 10 -60 000 včiel?  Nie? Ani my. Teda nie všetci. Teda, skoro nie všetci. Tí, ktorí majú v rodine včelárov, alebo sami včelária to určite vedia. A my ostatní sme sa to dozvedeli v treťom novembrovom týždni, kedy  sa v našej škole uskutočnila v rámci mesiaca zdravej výživy séria prednášok , besied a prezentácií o včelách, mede a iných včelích produktoch.

O tom všetkom nám prišiel porozprávať p. Ing. Róbert Nádašdy, ktorý okrem toho, že spolu s manželkou ( našou pani učiteľkou) včelária, pracuje aj v Ústave včelárstva v Liptovskom Hrádku.

Po prednáškach si starší žiaci odskúšali svoju pozornosť vo vedomostných testoch. Vyvrcholením týždňa boli piatkové Medové raňajky. Pochutili sme si na medíku od p. Nádašdyho, ktorý nám naservírovali žiaci 8.ročníka.

Bol výborný a kto neochutnal, môže ľutovať. Tešíme sa na ďalší ročník medových raňajok.

• Návšteva útulku v Liptovskom Mikuláši

• 28. 11. 2016
        • Návšteva útulku OZ Očami psa v Liptovskom Mikuláši

Tradičným podujatím sa v našej škole stáva aj októbrová zbierka pre zvierací útulok v Liptovskom Mikuláši. Koná sa každoročne začiatkom októbra pod patronátom sv. Františka z Assisi, ktorý je aj patrónom ochrancov zvierat. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili: žiakom 9.ročníka za pomoc pri organizácii a odovzdaní zbierky, rodičom, starým rodičom a žiakom za prinesené veci. V spolupráci s útulkom plánujeme aj naďalej pokračovať.

• Oznam o riaditeľskom voľne

• 17. 11. 2016
        • Dňa 23.11.2016 sa uskutoční testovanie žiakov 5-tych ročníkov (Testovanie 5 - 2016).

Z uvedeného dôvodu riaditeľka ZŠ Apoštola Pavla v Liptovskom Mikuláši v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. ( podľa § 150 ods.5) poskytuje žiakom 6. a 7. ročníka z organizačných a technických dôvodov na deň 23.11.2016 (streda) riaditeľské voľno.

Bližšie informácie Vám dajú triedni učitelia.

• Jesenné hody

• 3. 11. 2016
        • Žiaci 8. ročníka Vás pozývajú na "Jablkový bufet" v dňoch 25.- 27. 10. 2016. Pochúťky z jabĺk budú predávať počas veľkej prestávky. Výťažok z predaja poputuje na dobročinné účely.

Zároveň naša šikovná ôsmačka zložila báseň o jablku. Veríme, že sa Vám bude páčiť.

JABLKO

Nechcem to tu hovoriť len tak naoko,

ale zo všetkého najviac milujem jablko.

Milujem tú chuť sladkú...,

mám ho rada ako mamku, ocka či babku.

Jabĺčkom sme chceli nakŕmiť celú školu aj rodinu,

tak sme pripravili túto sladkú, červenú plodinu.

Všetci ôsmaci šikovní po škole zostávali,

aby Vám zo srdca hostinu z jabĺčok ponúkali.

Tak poďte ochutnať za grošík malý,

aby sme výťažok z predaja chudobným deťom darovali.

Jabĺk deň milý sme si spríjemnili

aj dobrým skutkom sme ho oslávili.

(Lucia Vagačová, žiačka 8. ročníka)