• 22. 5. 2017
        • Najspevavejší žiaci našej školy po príprave triednych kôl súťaže absolvovali dňa 4.5.2017 školské kolo. Spievali veľmi pekne, s radosťou a nadšením a tí najspevavejší nás reprezentovali na okresnom kole v CVČ dňa 19.5.2017.

Výsledky ŠK:

I. kategória

1. miesto – Sabína Szuperáková (3. roč.)

2. miesto – Karin Barcziová (1. roč.)

3. miesto – Alžbeta Červeňová (3. roč.)

II. kategória

1. miesto – Annamária Václavová (6. roč.)

2. miesto – Juliana Václavová (5. roč.)

3. miesto – Katarína Rypáková (6. roč.)

III. kategória

1. miesto – Nikola Jambrichová (7. roč.)

• Vyhodnotenie korešpondenčnej súťaže „Aký bol svätý Martin“

• 17. 5. 2017
        • V Jubilejnom roku sv. Martina sa v mesiacoch marec a apríl 2017 žiaci našej diecézy mali možnosť zapojiť do korešpondenčnej súťaže o sv. Martinovi. Hlavným zámerom súťaže bolo oboznámiť sa so životom patróna našej diecézy, modliť sa k nemu a povzbudení jeho príkladom byť ochotní nasledovať ho v jeho čnostiach.

Súťaž prebiehala v štyroch kolách. Všetky štyri kolá zaslalo 196 žiakov, z našej školy súťažilo 48 žiakov. Vyslovujeme úprimné poďakovanie žiakom, ktorí sa zapojili do súťaže a týmto spôsobom reprezentovali našu školu.

Ponúkame Vám tabuľku s vyhodnotením  súťaže. Celkový počet dosiahnutých bodov mohol byť 75. Martin_sutaz.pdf

Všetkým súťažiacim blahoželáme a prajeme, aby bolo pre nich najväčším ocenením poznanie  sv. Martina, prehĺbenie viery, modlitby a skutkov dobročinnosti nie iba počas Jubilejného roka sv. Martina, ale počas celého ďalšieho života.

• 22. 5. 2017
        • Tohtoročný pobyt "Škola v prírode" prebiehal v termíne od  24.4.2017  do  28.4.2017 v Škole v prírode Račkova dolina. Pobytu sa zúčastnilo 62 žiakov 1. až 5. ročníka. Do školy v prírode  sme sa dopravili dvoma autobusmi. Po príchode boli žiaci rozdelení do izieb a vybaľovali batožinu. Každá izba musela byť doobeda uprataná  a žiaci si na dvere zavesili menný zoznam. Hneď prvý deň sme mali skorý obed.

Do programu nasledujúcich dní  sme včlenili aj tieto akcie a aktivity:

po každej večernej hygiene: - Noc s knihou (nočné čítanie pre všetkých žiakov)

24. 4. 2017: vychádzka v Račkovej doline, Vedomostná súťaž Milionár

25. 4. 2017: vychádzka v Račkovej doline, sv. omša – Mgr. Michal Holík, Škola má talent

26. 4. 2017: Environmentálna a regionálna výchova – Skanzen a tvorivé dielne v Pribyline - Tvorivé dielne – výroba chrobákov

27. 4. 2017: Športové popoludnie, Sv. omša – Mgr. Michal Holík,  Rozlúčkový večer – pyžamová párty s diskotékou

28. 4. 2017: Vyhodnocovanie súťaží, udeľovanie diplomov a cien

Celý týždeň sa žiaci jednotlivých tried striedali pri prácach v jedálni. Službu si plnili zodpovedne. Počas pobytu žiačky deviateho ročníka pomáhali mladším, venovali sa im a zabávali ich. V piatok po vyučovaní a udeľovaní cien sa žiaci začali baliť. Balenie prebehlo bez problémov, menším deťom pomáhali s balením starší žiaci a pani učiteľky. Po obede nasledoval odchod. Z Račkovej doliny sme odchádzali spokojní a plní zážitkov.

Fotky si môžete pozrieť vo Fotoalbume

• Oznámenie stravníkom ŠVJ

• 10. 5. 2017
        • Oznamujeme rodičom, aby platby za obedy v mesiacoch  jún a júl nerealizovali – zrušte si trvalé príkazy.

Aktuálny stav Vášho účtu a obdobie na aké sú obedy  prihlásené  zistíte aj na internete www. strava.cz, zariadenie 9410.

V mesiaci júl Vám budú vrátené preplatky na stravnom za uplynulý školský rok.

Preplatky do 10 € sa nevracajú, ostávajú na nasledujúci školský rok.

V mesiaci august zaplatíte stravné na mesiac september 2017.

Bellová Anna

• Marec - TICHO V DUŠI

• 5. 5. 2017
        • Súťaž o najkrajší a najoriginálnejší ruženec.

Tento rok, pri príležitosti sviatkov Veľkej noci, sme si pripravili súťaž o najkrajší a najoriginálnejší ruženec a deti si zmerali svoje vedomosti v znalosti desiatkov bolestného ruženca v maličkých testoch. V pondelok 20. Marca bola súťaž vyhlásená a do piatku mohli deti ružence vyrábať. Deti sa na tejto súťaži radi zúčastnili a skutočne tvrdo pracovali. Na prvom mieste sa umiestnil krásny perníkový ruženec, na druhom mieste bol žuvačkový a o tretie miesto sa podelili sviečkový ruženec spolu s mrkvovým. Všetky deti ukázali skvelé zručnosti pri výrobe ružencov a dokázali, že sa dokážu orientovať aj v desiatkoch ruženca.

Krížová cesta so živými obrazmi

V piatok (31.3. 2017) sme na pamiatku ukrižovania Ježiša Krista mali v našej škole živú krížovú cestu. Žiaci v rôznych kostýmoch predstavovali každé jedno zastavenie z Biblickej krížovej cesty. Predstavovali živé obrazy a postupne došli až na posledné zastavenie krížovej cesty, spolu s náučným komentárom ďalších žiakov a pána kaplána. Túto chvíľu sme absolvovali dvakrát, prvý raz s mladšími žiakmi prvého stupňa a druhýkrát so žiakmi druhého stupňa. Celú krížovú cestu sme zakončili modlitbou.

• Odpustová slávnosť

• 4. 5. 2017
        • V utorok 31. januára 2017 sme v kaplnke ZŠ Apoštola Pavla prežívali odpustovú slávnosť v deň sviatku jej patróna – svätého Jána Bosca.

Slávnostnú svätú omšu slúžil Stanislav Dulák, farský administrátor na Hutách.

V odpustovej kázni predstavil prítomným zaujímavým a pútavým spôsobom život a poslanie Jána Bosca a jeho aktuálny odkaz mládeži dneška.

Po svätej omši nasledovalo agapé, s krásnymi spomienkami na roky, počas ktorých pán farár pôsobil v Liptovskom Mikuláši a učil v našej škole.