• Oznam o poskytnutí riaditeľského voľna

• 27. 6. 2017
        • Riaditeľka ZŠ Apoštola Pavla v Liptovskom Mikuláši v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (podľa § 150 ods.5) udeľuje žiakom školy  dňa 29.6.2017 (štvtok) riaditeľské voľno

Odhlášku obedov na tento deň zabezpečuje škola.

Bližšie informácie Vám dajú triedni učitelia.

• Szuperákovci v TV LUX
      • FILATELISTICKÁ olympiáda

• 19. 6. 2017
        • Naši žiaci Daniel Vajs a Ján Chlistek zo šieteho ročníka sa 9.6.2017 zúčastnili filatelistickej olympiády- celoslovenské kolo, kde získali krásne druhé a tretie miesto.

Gratulujeme!

Filatelisti.pdf

• Maksík 2016/2017

• 19. 6. 2017
        • Aj v školskom roku 2016/2017 sa niektorí žiaci zapojili do matematickej súťaže MAKSÍK.

Súťaž bola počas školského roka rozdelená do piatich kôl, v každom kole bolo päť úloh, ktoré občas prevetrali mozgové závity nielen deťom ale aj ich rodičom :-)

Tí, ktorým sa v súťaži darilo najviac a počtom získaných bodov sa zaradili medzi 30 % najúspešnejších riešiteľov, dostali diplom s titulom „najmúdrejší Maksáčik" a darček.

• MDD- 1. 6. 2017

• 6. 6. 2017
        • 1. 6.  celkom bežne oslavujeme deň detí. Tento rok sme tento deň venovali aj našej 25 ročnej škole. Vymenili sme prácu, povinnosti a úlohy za súťaženie a zábavu. Zmerali sme si sily v športovo- pohybových aktivitách, vedomostných kvízoch, tvorivých a manuálnych činnostiach, či rôznych zábavných úlohách. A za odmenu na nás čakali rozmanité stánky s tovarom, ktorý sme si mohli za zarobené body kúpiť.

Keď sa k tomu dňu v mysliach vraciame, určite máme viacerí dobrý pocit. Odniesli sme si nielen nakúpené predmety, ale aj príjemné zážitky. A to práve vďaka deťom, ich ochote súťažiť, elánu a nakoniec radosti z nákupu. Tento deň sa podaril aj zásluhou rodičov a pani učiteliek. Všetci tí vynaložili pri príprave a realizácii aktivít značné úsilie. Nič na svete nie je len tak, za všetkým sa skrýva námaha a snaženie sa konkrétnych ľudí. Ešte raz všetkým ďakujeme.

Fotografie sú uverejnené vo fotoalbume a báseň, ktorá vznikla počas súťaženia na jednom stanovišti a následne vďaka jej úprave žiakmi 8. ročníka- Andrejom a Rasťom, nájdete v prácach našich žiakov.

• Rázusovie Vrbica 2017 - vynikajúce umiestnenie našich žiakov

• 5. 6. 2017
        • Dňa 2.6.2017 sa naši žiaci zúčastnili XXIII. ročníka  Rázusovie Vrbice 2017 - prehliadky literárnej tvorby a recitačného umenie detí a mládeže na Liptove. Tak ako po iné roky, aj tento rok boli naši žiaci uspešní, avšak tento ročník bol výnimočný.

Naša žiačka Paulínka Rúfusová (4. trieda) získala najprestížnejšie ocenenie, a to CENU M. R. MARTÁKOVEJ - za najlešiu umeleckú interpretáciu textu .

Gratulujeme!

Image050617093428.pdf

Image050617093508.pdf

• Noc v múzeu

• 5. 6. 2017
        • Naši žiaci sa spolu s pani učiteľkou Halahijovou nechali očariť tajomnou atmosférou nočného múzea. Exkurzia múzea, ktorá sa konala vo večerných hodinách, prekvapila každého z nich. Plní zážitkov, nových vedmostí, ale aj nadšenia pre históriu sa tešia na ďalšiu podobnú udalosť v liptovských múzeách.