• Beseda so spisovateľkou

• 28. 3. 2018
        • V stredu 7. marca sa v priestoroch našej školy uskutočnila beseda so spisovateľkou Miroslavou Atanasovou. Autorka mala pre žiakov prvého stupňa pripravenú prezentáciu ohľadne knihy Sedem farieb dúhy. Žiakom priblížila proces vzniku knihy pre deti, ilustrácii. Rozprávanie bolo zaujímavé, rozprávala o láske k prírode, kedy dostala nápad napísať knihu a priznala sa nám, že táto kniha chvíľku aj ležala v šuplíku, kým sa dostala na stôl vydavateľstva. Zvedavosť žiakov na obsah a príbeh deja knihy umocnila prečítaním krátkeho úryvku. Nakoniec sa uskutočnila aj autogramiáda pre žiakov. Pani spisovateľka nám prezradila, že pracuje na ďalšej knihe a my dúfame, že sa s touto autorkou znova stretneme, aby sme uhasili svoju zvedavosť po novom príbehu.

• Deň otvorených dverí- 12. 4. 2018

• 23. 3. 2018
        • Milí rodičia a priatelia školy,

dovoľujeme si Vás pozvať na deň otvorených dverí, ktorý sa na našej škole uskutoční 12. 4. 2018 od 8.00 do 13.10. Bližšie informácie a program nájdete v "Pozvánke". Ste všetci srdečne vítaní.

Kolektív ZŠ Apoštola Pavla v Liptovskom Mikuláši.

• Deň hlasného čítania 16. 3. 2018

• 20. 3. 2018
        • Do galérie Deň hlasného čítania 16. 3. 2018 boli pridané fotografie.

DEŇ HLASNÉHO ČÍTANIA

piatok 16/03/2018

Keďže prebieha mesiac marec, ktorý je známy aj prívlastkom „mesiac knihy“, usporiadali sme v našej škole aktivitu s názvom DEŇ HLASNÉHO ČÍTANIA. Každú vyučovaciu hodinu prichádzal jeden ročník z prvého stupňa na rozprávku, ktorú si rozdelilo niekoľko žiakov z druhého stupňa. Všetci sa usadili a pozorne počúvali. Žiaci V. ročníka mali taktiež pripravený kvíz, v ktorom si deti preverili svoje vedomosti o rozprávkach a rozprávkových postavičkách. Deti mali krásny zážitok.

V závere sme upozornili na dôležitosť čítania deťom od útleho veku.

Knihy sú okuliare, cez ktoré sa pozeráme na svet. (L. Feuerbach)

• Oznam o poskytnutí riaditeľského voľna

• 13. 3. 2018
        • Dňa 21. 3. 2018 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ pod názvom Testovanie 9 - 2018.

Z uvedeného dôvodu riaditeľka ZŠ Apoštola Pavla v Liptovskom Mikuláši v súlade so zákonom 245/2008 Z. z. (podľa § 150 ods. 5) poskytuje žiakom 6., 7. a 8. ročníka z organizačných a technických dôvodov na deň 21. 3. 2018 (streda) riaditeľské voľno.

Odhlášku obedov na tento deň škola zabezpečí.

• Tvorivé dielne

• 20. 3. 2018
        • Do galérie Tvorivé dielne boli pridané fotografie.

Dňa 7. decembra 2017 od 16.30 do 19.30 sa v Katolíckom dome uskutočnili Tvorivé dielne, na ktorých sa zúčastnili učitelia, žiaci, rodičia a pozvaní hostia. Tvorivé dielne sa začali krátkym programom a modlitbou. V skupinkách sme pracovali na rôznych vianočných dekoráciách a tradičných vianočných dobrotách. V príjemnej atmosfére sme vyrobili napr. vianočné ruže, prívesky, ozdoby, ozdobili sme perníky, napiekli sme vianočné oblátky. Výrobky si mohli žiaci a rodičia zakúpiť na Vianočnom charitatívnom jarmoku, ktorý sa uskutočnil 17. decembra 2017 pred farským kostolom.