• FUTURIKON 4

• 28. 9. 2018
        • Štvrtok, 20. októbra bol pre šiestakov a niektorých siedmakov mimoriadny deň. Neabsolvovali tradičný školský deň v školských laviciach, ale učili sa prostredníctvom zážitku. A to nie hocijakého, ale zážitku budúcnosti!

Podujatie FUTURIKON na Žilinskej univerzite v Žiline obohatilo poznatky našich žiakov o novú dimenziu. Dimenziu technológií budúcnosti. Zoznámili sa s virtuálnou realitou a jej využitím aj v praktickom živote, videli ako pracuje 3D tlačiareň a jeden jej produkt, píšťalku, sme si priniesli aj do školy. Videli sme ako sa programuje robot a tiež ako súvisí informatika a elektrotechnika s medicínou. Z podujatia sme odchádzali plní zážitkov a motivácie ďalej sa vzdelávať v oblasti informačno-komunikačných technológií.

• Túlanie sa po Ústavnom súde SR

• 27. 9. 2018
        • Dňa 20. 9. 2018 sa naši ôsmaci a deviataci zúčastnili na nevšednom zážitku.

Navštívili objekty Ústavného súdu Slovenskej republiky v Košiciach, ktoré nie sú verejnosti prístupné.

Dostali sa do pojednávacej miestnosti, kde sa realizujú verejné zasadnutia pléna a senátov ústavného súdu. Zavítali do siene nezávislosti, kde sa uskutočňujú neverejné zasadnutia  ústavného súdu, mohli si prezrieť insígnie predsedníčky Ústavného súdu Slovenskej republiky a nahliadnuť do kroniky. Zároveň sme sa pokochali dielami slávnych maliarov a sochárov, ktoré sú na Ústavnom súde Slovenskej republiky umiestnené.

• V mene Božom začíname nový školský rok.

• 6. 9. 2018
        •

V pondelok 3.9.2018 sme prežívali slávnostné otvorenie školského roku 2018/2019. Pri svätej omši vo farskom kostole  sme prosili o dary Ducha Svätého. Pán kaplán Roman Saniga nás v príhovore povzbudil k radostnému plneniu svojho poslania a povinností, bez ktorých to nejde. Pomôckou k tejto úlohe je SMSS – svätá omša,  M – modlitba,    S – svätá spoveď, a tiež príhovor našej novej slovenskej blahoslavenej Anky Kolesárovej. V škole sme si vypočuli príhovor pani riaditeľky a pokyny na nasledujúci deň.