• Pečenie s Rusinom

• 28. 11. 2018
        • V utorok a štvrtok boli žiaci 1. stupňa vo veľkej kuchyni u pána Rusinu. Deti si upiekli chutné muffiny, ktoré si dozdobili krémom a ovocím. S veľkou chuťou ich aj zjedli.

• Bábkové divadlo

• 28. 11. 2018
        • Dňa 26.10. žiaci 1. stupňa  navštívili v Žiline bábkové divadlo s názvom Veselý sloník. Cesta vlakom, prechádzka mestom aj samotné predstavenie boli poučné a mali sme aj umelecký zážitok.

• Medové raňajky

• 26. 11. 2018
        • V piatok 23.11. sa v našej škole konal už 3. ročník akcie MEDOVÉ RAŇAJKY. Jej cieľom je ponúknuť deťom tradičné zdravé potraviny domáceho pôvodu a upozorniť deti v materských a základných školách, ale aj širokú verejnosť na dôležitosť raňajok a zdravého stravovania. Naše deti si pochutnali na výbornom mede z Liptova, o ktorý sa postarala pani učiteľka Nádašdyová a manželom.

• Okresné kolo v bedmintone žiakov - Okresné kolo

• 14. 11. 2018
        • Nový úspech našej školy:

2. miesto: Marek Baláž a Matúš Holzer

Súťaž: Okresné kolo v bedmintone žiakov
          Kolo: Okresné kolo

Dňa 8.11. 2018 sme sa zúčastnili na okresnom kole v bedmintone žiakov ZŠ v Bobrovci. Deviataci Marek Baláž a Matúš Holzer v silnej konkurencii desiatich družstiev získali skvelé druhé miesto. Obom gratulujeme!

• Šachový turnaj - Okresné kolo

• 14. 11. 2018
        • Nový úspech našej školy:

: 1. miesto Tomáš Kossuth

Súťaž: Šachový turnaj
          Kolo: Okresné kolo

Dňa 25. októbra 20018 sa uskutočnili školské majstrovstvá okresu Liptovský Mikuláš v zrýchlenom šachu. Naša škola mala na tejto súťaži iba jedného súťažiaceho – Tomáša Kossutha z 8. ročníka. Tomáš získal vo svojej kategórii 1. miesto, za čo mu gratulujeme a zároveň držíme palce na krajskom kole v Čadci.

• Oznam o riaditeľskom voľne

• 7. 11. 2018
        • Dňa 21. 11. 2018 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ pod názvom Testovanie 5 - 2018.

Z uvedeného dôvodu riaditeľka ZŠ Apoštola Pavla v Liptovskom Mikuláši v súlade so zákonom 245/2008 Z. z. (podľa § 150 ods. 5) poskytuje žiakom 6. a 7. ročníka z organizačných a technických dôvodov na deň 21. 11. 2018 (streda) riaditeľské voľno.

Odhlášku obedov na tento deň škola zabezpečila.

• Deň jablka

• 5. 11. 2018
        • Jablkové hody

V týždni od 23.do 26.10. sa uskutočnili v našej škole Jablkové hody ako pripomenutie Svetového dňa výživy a Dňa pôvodnej odrody jabĺk. Počas veľkej prestávky predávali v týchto dňoch siedmaci a členovia detskej rady za symbolickú cenu 50 centov dobroty z jabĺk, ktoré vlastnoručne upiekli v školskej kuchynke.  Výťažok vo výške 136 € poputuje organizácii ACN – Pomoc trpiacej cirkvi, ktorej poslaním je zamerané na poskytovanie materiálnej a duchovnej pomoci Cirkvi všade tam, kde je prenasledovaná, utláčaná terorom a násilím alebo kde trpí hmotnou núdzou.

• Deti pre Sýriu

• 5. 11. 2018
        • Poznáme mená víťazov súťaže DETI PRE SÝRIU

Odborná komisia, ktorá hodnotila detskú výtvarnú súťaž DETI PRE SÝRIU, rozhodla o menách víťazov. Súťaž vyhlásila národná kancelária ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi pri príležitosti tohtoročného Dňa detí.

„Súťaž sme venovali sýrskym deťom. Aj takto sme upriamili pozornosť slovenských detí na ukradnuté detstvo a mladosť ich rovesníkov v blízkovýchodnej Sýrii. - povedala riaditeľka slovenskej národnej kancelárie Martina Hatoková.

V 2. kategórii, určenej pre žiakov druhého stupňa ZŠ a žiakov SŠ, odborná komisia, ktorú tvorili štyria výtvarní pedagógovia a jeden zástupca ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi, udelila Pavlovi Rendkovi, žiakovi 5.ročníka  Cenu poroty za vyjadrenie emócie výtvarnému dielu s názvom : „Modlitba za Sýriu“.

Víťazné i mnohé zaslané práce čaká putovná výstava. Tá bude prebiehať od novembra 2018 do konca januára 2019 a finančný výťažok z nej bude použitý na konkrétny projekt pomoci deťom v Sýrii.