• Prevádzka a vnútorný režim ZŠ, ŠKD a ŠVJ od 2.9. – 14. 9. 2020

• 31. 8. 2020
        • Počas obdobia 2.9. – 14.9. 2020 platia opatrenia, ktoré majú smerovať ku implementácii odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva a sú založené na princípe ROR - Rúško, Odstup, Ruky.

Rúško je opatrením na obmedzenie priestorovej distribúcie kvapôčok telesných tekutín.

Odstup je opatrením smerujúcim  k minimalizácii osobných kontaktov.

Ruky sú opatrenia eliminujúce prenos infekcie z kontaminovaného povrchu na sliznice.

Pri ceste do školy sa žiaci riadia aktuálnymi opatreniami ÚVZ SR. Sprevádzajúce osoby sa vo vnútorných priestoroch školy nepohybujú s výnimkou rodičov žiakov prvého ročníka a nových žiakov školy. Žiaka môže v budove školy sprevádzať vždy len jeden zákonný zástupca.

Pri vstupe do školy žiak prejde ranným zdravotným filtrom.

Po vstupe do školy si žiak umyje ruky dezinfekčným prostriedok pri vchode do budovy.

Vyučovať  sa budú ucelené triedy a žiaci nebudú pri výučbe striedať miestnosti.

Telocvičňa a ostatné vnútorné priestory na šport sa nevyužívajú.

Žiaci majú so sebou dve rúška, jedno, ktoré používajú, jedno rezervné, ktoré si odložia v triede.

Žiaci 1. stupňa nosia rúška všade v priestoroch školy, okrem svojej triedy.

Žiaci 2. stupňa povinne nosia rúško všade vo vnútorných priestoroch základnej školy, vrátane svojej triedy.

Žiak donesie do školy 3. 9. 2020 - štvrtok (ak nastúpi neskôr, tak pri prvom nástupe do školy) Zdravotný dotazník. Ak si nemáte kde dotazník vytlačiť, vypýtajte si ho 2. 9. 2020 od tr. učiteľa.

Po každom prerušení dochádzky žiaka do školy v trvaní viac ako tri dni rodič predkladá písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie. TU

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy.

V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, rodič bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy.

V prípade podozrivého žiaka alebo pracovníka sa riadi škola usmerneniami z manuálu opatrení SEMAFOR vydaných MŠVVaŠ SR.

Organizačné zabezpečenie výchovno-vzdelávacieho procesu.

• Oznam ŠKD

• 24. 8. 2020
        • Poplatok za ŠKD sa uhrádza bankovým prevodom. Výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školskom klube detí sa nemení, zostáva 5,50 € na mesiac. Pokyny k platbe nájdete v prílohe.

• OTVORENIE NOVÉHO ŠK. ROKA 2020/2021

• 21. 8. 2020
        • Riaditeľstvo ZŠ Apoštola Pavla oznamuje, že školský rok 2020/2021 sa začína  v stredu 2. septembra 2020 svätou omšou v kostole sv. Mikuláša o 8:00 hod. Prváci môžu byť na sv. omši s rodičmi. Žiaci ostatných ročníkov budú s triednymi učiteľkami. Stretnú sa 15 minút pred svätou omšou, t.j. o 7.45 hod. pred kostolom, aby počas sv. omše sedeli spolu so svojimi triedami. Po sv. omši sa spoločne presunú do areálu školy, kde dostanú aktuálne pokyny na nasledujúce dni. V tento deň je potrebné mať so sebou iba rúško.

Riadne školské vyučovanie aj s obedmi a ŠKD bude prebiehať od 3. 9. 2020. Dochádzka na vyučovanie je pre žiakov povinná. 3. 9. 2020 si donesie každý žiak vyplnený a podpísaný Zdravotný dotazník, pero a prezuvky. Na vchodových dverách školy bude umiestnený OZNAM, ktorý hovorí, za akých podmienok nemôže dieťa do školy nastúpiť. V čase od 2. 9. 2020 do 14. 9. 2020 je používanie rúšok v interiéri školy pre žiakov 2. stupňa povinné, pre žiakov 1. stupňa odporúčané. Vyučovanie podľa rozvrhu bude prebiehať v triedach od 4. 9. 2020, t.j. od piatku. Počas celého pobytu žiakov v škole sa budú dodržiavať Odporúčania a zásady pre organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania vydané MŠVVaŠ SR. Manuál odporúčaní je koncipovaný v troch úrovniach a vytvára tzv. SEMAFOR. So všetkými potrebnými aktuálnymi informáciami budú žiaci aj zákonní zástupcovia oboznámení v prvých dňoch školského vyučovania, resp. podľa potreby.

• Zoznam školských pomôcok

• 21. 8. 2020
        • Blíži sa začiatok nového školského roka a rodičom začínajú starosti s prípravou školských pomôcok.

Môžete využiť možnosť nákupu cez internet. V spolupráci s firmou Daffer (www.daffer.sk/17314) sme pre Vás pripravili balíček školských potrieb pre Vaše dieťa na budúci školský rok 2020/2021.

Kúpiť pomôcky touto cestou nie je povinné, z toho dôvodu Vám prinášame zoznam odporúčaných pomôcok pre žiakov 1.- 4. ročníka.

• Oznam ŠVJ

• 19. 8. 2020
        • Noví stravníci:

Prosíme rodičov,  ktorí majú záujem o stravovanie v školskej výdajni jedla od 3. 9. 2020,  aby sa v čase od 24. do 31. augusta 2020 od 8:00 do 10:00 a od 14:00 do 16:00 hod. zastavili u vedúcej školskej jedálne pri ZŠ za účelom zaevidovania dieťaťa v elektronickom systéme, zakúpenia čipu k výdaju stravy v hodnote 6,60 €. Zároveň Vám bude pridelený variabilný symbol stravníka, na základe ktorého budú evidované platby za stravné a vypíšete zápisný lístok stravníka /príloha/.

Tento oznam sa týka nových stravníkov, ktorí sa doteraz v našej ŠVJ nestravovali.

Starí stravníci:

Uhradia preddavok za stravovanie ako zábezpeku za neodhlásenú stravu do 31. 08. 2020 vo výške:

I. stupeň 20 €

II. stupeň 25 €.

Náklady za stravovanie uhrádza zákonný zástupca stravníka vopred, a to bezhotovostne.

Pri prevode je potrebné použiť údaje:

číslo účtu (v tvare IBAN) :                SK64 0200 0000 0026 5558 8553

variabilný symbol :                            ostáva z predchádzajúceho šk. roka

do poznámky uviesť meno, priezvisko a triedu žiaka.

Pri zmene údajov z vašej strany /číslo účtu, resp. kontaktných údajov/ je potrebné túto zmenu nahlásiť vedúcej školskej jedálne pri ZŠ.

Ďakujeme za pochopenie.

ZŠ Apoštola Pavla