• 31. 3. 2021
        • Všetkovedko, veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími, je už za nami.

V školskom roku 2020/2021 sa do tejto súťaže zapojilo z našej školy 14 detí.

Titul VŠETKOVEDKO a VŠETKOVEDKO ŠKOLY získal Matej Kultan z druhej triedy.

Titul VŠETKOVEDKO ďalej získali: Michal Budiský, Karolína Kubátová a Šimon Szuperák z druhej triedy, M. Pecucha z tretej triedy, Michaela Bobušová a Tadeáš Šrámek zo štvrtej triedy.

Ostatní súťažiaci získali titul VŠETKOVEDKOV UČEŇ.

• Svetový deň Downovho syndrómu - Ponožková výzva

• 19. 3. 2021
        • 21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu, ktorý si od roku 2006 každoročne pripomína viac ako 65 krajín sveta vrátane Slovenska. Tento symbolický dátum bol odvodený z číslic 3 a 21, čo sú čísla chromozómov, ktoré toto ochorenie spôsobujú. Tento deň by mal poslúžiť k lepšiemu pochopeniu života ľudí s Downovým syndrómom a poukázať na to, že títo ľudia musia mať možnosť plne využívať rovnaké práva, príležitosti a voľby ako ostatní ľudia.

V piatok 19. marca sme sa pripojili aj my k oslavám a symbolicky sme podporili ľudí s Downovým syndrómom. Do školy sme si obuli ponožky rôznych farieb, vzorov či dĺžok. Pretože symbol rozdielnych ponožiek nám pripomína, že všetci sme iní, jedineční, no práve to robí svet pestrejším a lepším.

• Organizácia vyučovania od 15.3.2021
      • Bol si tam…  ...keď z lásky k nám trpel Pán.
        • Bol si tam… ...keď z lásky k nám trpel Pán.

• 4. 3. 2021
        • Slová tejto piesne nás sprevádzali pobožnosťou Krížovej cesty, ktorú sa modlili žiaci 4.ročníka v stredu 3.marca 2021, v školskej kaplnke sv. Jána Bosca počas hodiny náboženstva. Obetovali ju za rodiny, chorých a za ukončenie pandémie. Slová jednotlivých zastavení vyjadrovali vďaku za Ježišovu obetu lásky - za nás, odprosenie za hriechy a prosbu o silu k polepšeniu sa.