• Súťaž - projekt "S ekológiou sme si sadli."

• 28. 10. 2021
        • Naša škola sa v tomto školskom roku zúčastnila aj súťaže "S ekológiou sme si sadli."Cieľom projektu bolo vyčistiť okolie školy a správne separovať nájdené plasty. Naši žiaci, ako každoročne, pripravujú školský areál na zimu - hrabú lístie, ktoré následne separujú ako BIO odpad. Tento rok sme rozšírili naše skúsenosti o separáciu plastov. Viete separovať plasty? My už áno. Nájdený plastový odpad sme rozdelili podľa znečistenia a druhu plastov. Čo bolo možné sme vyhodili do príslušnej zberovej nádoby. Práca v školskom areáli nie je len o zazimovaní záhrady, ale aj o vytváraní si vzťahu k prírode cez separovanie a recykláciu. Držte nám palce v súťaži ;-)

• Ukončenie zberu starých mobilov

• 28. 10. 2021
        • Dňa 28. 10. 2021 sme ukončili zber starých a vyradených mobilov. Spolu sme vyzbierali za dva týždne neuveriteľných 116 mobilov ! Za všetky donesené mobily ďakujeme, budú odoslané firme Asekol, ktorá zabezpečí ich recykláciu. S ekologickými aktivitami a ochranou našej planéty však pokračujeme ... Počas celého šk. roka môžete odovzdávať v škole drobný elektroodpad, baterky a nezabúdajme aj na tetrapaky ;-)

• Milión detí sa modlí ruženec 2021

• 19. 10. 2021
        • V pondelok 18. októbra 2021 sme sa na výzvu pápežskej nadácie Pomoc trpiacej Cirkvi - ACN opäť pripojili k celosvetovej modlitebnej iniciatíve „Milión detí sa modlí ruženec“. Dnes viac, ako kedykoľvek predtým potrebujeme dôveryplnú modlitbu nevinných a čistých sŕdc, Máriiných detí, ktoré sa otvárajú Božej pomoci a jeho požehnaniu. Veríme, že ňou rozdúchame plameň viery v silu modlitby a vyprosíme jednotu a mier, pripomenúc si slová Panny Márie z Fatimy, že modlitba s dôverou dieťaťa môže skutočne zmeniť svet, poraziť zlo a priniesť pokoj.

Radostný ruženec sa v tento deň počas druhej vyučovacej hodiny postupne modlili žiaci jednotlivých tried v kaplnke svätého Jána Bosca. Ružencovú pobožnosť ukončili modlitbou zasvätenia sa Panne Márii a modlitbou na úmysel Svätého Otca.

Nech naša úprimná, spoločná a celý svet objímajúca modlitba ruženca, spojená s príhovorom svätého Jozefa, roznieti oheň Svätého Ducha, oheň lásky na celom svete a zapáli aj naše srdcia.

Lebo Bohu nič nie je nemožné.

• RecykloHRY

• 14. 10. 2021
        • Naša škola sa už niekoľko rokov aktívne zapája do mnohých recyklačných programov.  Jedným z nich je aj projekt s názvom „RECYKLOHRY“. Je to školský recyklačný program, ktorý učí žiakov  ako správne nakladať s odpadmi, triediť a následne recyklovať vyradené elektrozariadenia a batérie. Tieto témy zahŕňame do výučby tak, aby sa správne návyky stali súčasťou životného štýlu nastupujúcej generácie.

Program usporadúva spoločnosť Asekol SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili. V našej škole sú celoročne umiestnené  zberné nádoby na vyradené drobné elektrozariadenia (zariadenia, ktoré na svoju činnosť potrebujú el. prúd, napr. malé domáce spotrebiče, drobná počítačová a kancelárska technika, el. hračky a pod.). Taktiež máme zbernú nádobu na použité batérie.

Tento školský rok sme sa rozhodli zapojiť aj do ZBERU STARÝCH MOBILOV. Zberová súťaž trvá od 14. októbra do 27. októbra 2021. Pohľadajte doma v šuplíkoch a skriniach a nejaký vyradený mobil určite nájdete (možno aj tri ;-). Prineste ho do školy a odovzdajte triednemu učiteľovi. Každý jeden odovzdaný mobil Vás zaraďuje do súťaže o zaujímavé ceny.

Budeme radi, ak sa do RecykloHier s nami zapojíte. Ak máte doma staré mobily, batérie  alebo vyradené drobné elektrospotrebiče, doneste ich do školy a odovzdajte triednemu učiteľovi. Za spoluprácu Vám vopred ďakujeme :)

• Októbrová pobožnosť – s Pannou Máriou, Matkou Eucharistie

• 4. 10. 2021
        • Počas mesiaca október sa budeme spoločne po triedach modliť desiatok ruženca a pobožnosť k Panne Márii – Matke Eucharistie. Pobožnosť bude pred vyučovaním v kaplnke školy. Modlitbu obetujeme na úmysly, pri ktorých prosíme o požehnanie misionárov, našich rodín, aj o posilu v nesení našich krížov.

• Zber papiera – vyhodnotenie

• 1. 10. 2021
        • Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy dňa 22. 9. 2021 zapojili do zberu papiera. Poďakovanie patrí deťom, ktoré húževnato nosili papier, rodičom, starým rodičom a pánovi školníkovi za výpomoc pri zbere.

Najlepší zberači z víťazných tried boli ocenení.