• Harmonogram udalostí

• 4. jún 1992 - Rozhodnutie o zaradení do siete škôl

MŠMŠ SR vydalo pod číslom 353/1992 – 21  rozhodnutie, ktorým zaraďuje Cirkevnú základnú školu Apoštola Pavla Liptovský Mikuláš od 1. 9. 1992 do siete základných škôl v Slovenskej republike.

15. jún 1992 - Zriaďovacia listina

Rímskokatolícky biskupský úrad Spišské Podhradie – Kapitula, Mons. ThDr. František Tondra, spišský biskup na základe Zriaďovacej listiny zriaďuje dňom 15.6.1992 cirkevnú školu s úradným názvom Základná škola Apoštola Pavla v Liptovskom Mikuláši. Škola bola umiestnená na Ulici J. Janošku.

23. jún 1992 - pridelené IČO

Oblastná správa Slovenského štatistického úradu v Banskej Bystrici pridelila škole identifikačné číslo 17060079.

1.september 1992 - otvorenie školy

Základná škola Apoštola Pavla bola otvorená s 1. – 4.  ročníkom v počte 83 žiakov s učebným plánom rozšíreného vyučovania cudzieho jazyka. Súčasne bola otvorená školská družina mládeže s dvoma oddeleniami.

Postupne každý školský rok pribudol jeden ročník.

Škola bola umiestnená v budove bývalého stredoškolského internátu, ktorý patril Evanjelickej cirkvi. Tu sa vyučovalo 2 roky.

1.september 1994 - otvorenie novej budovy

Mesto Liptovský Mikuláš dobudovalo dva pavilóny rozostavanej materskej školy, bloky C a D a odovzdalo ich do užívania našej škole. Boli tu 4 triedy, telocvičňa a priestory pre odborné učebne a kancelárie. Kvôli nedostatku tried, odborné učebne boli používané ako kmeňové triedy.

1. september 1996 - plnoorganizovaná škola

V tomto školskom roku mala škola po prvýkrát všetkých osem ročníkov a stala sa plnoorganizovanou

Január 2003 - otvorenie ďalších dvoch budov

Mesto Liptovský Mikuláš dokončilo ďalšie dva pavilóny A a B, v ktorých sa nachádza 8 učební. V pavilóne C sa jeden školský rok vyučovali žiaci  Evanjelickej ZŠ.

1.september 2004  celý areál patrí ZŠ Apoštola Pavla

Na základe Zmluvy o výpožičke nebytových priestorov Mesto prenecháva ZŠ Apoštola Pavla pavilóny A,B,C,D  na účely výchovnovyučovacieho procesu do 30.6. 2007. Spolu je tu 12 kmeňových tried a 3 odborné učebne.

Spolupráca s projektom INFOVEK

V získaných priestoroch  bola vybudovaná učebňa informatiky so šiestimi počítačmi. Teraz má učebňa 13 počítačov.

ŠKD  v samostatných priestoroch

ŠKD  má triedu na prípravu dom. úloh a miestnosť určenú na hry.

19. december 2006 - dodatok k Zmluve

Zmluva o výpožičke bola   dojednaná na dobu do 30. 6. 2017.

1.september 2006 - odovzdaná multifunkčná učebňa

Na vyučovanie prírodopisu, chémie a fyziky slúži učebňa, kde sú zabudované kabinety na pomôcky pre jednotlivé predmety.

31. január 2007 - školská kaplnka

Na sviatok sv. Don Bosca bola slávnostne posvätená školská kaplnka zasvätená Don Boscovi. Je to dar k 15. výročiu založenia školy.

1. september 2007 - rozšírené vyučovanie angličtiny a informatiky

Vývoj spoločnosti ukázal, že ovládanie cudzieho jazyka a práce s počítačom je nevyhnutné, pedagogická rada školy rozhodla o zmene učebného plánu. Učebný plán s rozšíreným vyučovaním cudzieho jazyka a informatiky od  3. ročníka.

V súčasnosti budujeme odbornú učebňu náboženstva a tiež školskú výdajňu jedla.

Profil absolventa školy

Žiak dostáva katolícku výchovu, ponúkajú sa mu morálne hodnoty, vedený je k mravnej čistote. Ovláda základy angličtiny podľa učebníc Project. Ovláda základy práce s počítačom, práce s jednotlivými programami. Ovláda učivo podľa vzdelávacích štandárd. Je pripravený na štúdium na strednej škole.

2. september 2009- otvorenie školskej výdajnej jedálne