• Rozčítané školy 2023 - Ktg 12+ (marec)

• 17.03.2023 21:58
          • Názov knihy: Anna v Avonlea
            Autor: Lucy Maud Montgomery

• Veľmi som sa tešila na druhý diel série, v ktorom sa Anna stáva učiteľkou. Dej knihy je skvelý, veselý a plný prekvapení. Pri knihe som sa zasmiala, ale boli aj chvíle, kedy mi bolo smutno. Anna sa stala mojou obľúbenou hrdinkou už v prvej časti. Páči sa mi nielen krásne prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva, ale aj obdobie príbehu. Kniha sa veľmi dobre číta, nevedela som sa od nej odtrhnúť. Pripomenie, že na svete je VŽDY dôvod tešiť sa. V tomto príbehu prežila Anna šťastné chvíle v Zelenom dome, v škole a s priateľmi. Neviem sa dočkať ďalšieho pokračovania.

Charakteristika hlavnej postavy: Anna Shirleyová je hlavná postava. Je to sirota, ktorú si adoptovali Marilla a jej brat Matej. Má pehavý nos, ryšavé vlasy, je ctižiadostivá, dôverčivá, výrečná, ľútostivá, veľmi rada si vymýšľa, má úžasnú fantáziu, je múdra a šikovná.

Obľúbené myšlienky: „Nie, neúspech, ale nízke ciele sú zločinné. Musíme mať ideály a snažiť sa ich dosiahnuť, aj keď sa nám to vždy celkom nepodarí. Život bez nich by bol úbohý, s nimi je skvelý a vznešený.“

Takáto kniha sa nikdy nestane nudnou, kedykoľvek sa k nej rada vrátim.

Nela Homolová