• Príjimacie pohovory na stredné školy 2018/2019

• Verziu publikácie " Ako na strednú školu" spolu so zoznamom všetkých slovenských stredných škôl nájdete na stránkach Ústavu informácií a prognóz školstva ( UIPŠ). Pre nerozhodných a nerozhodnutých rodičov aj žiakov  je určený portál www.komposyt.sk.Ostatné podrobnosti v nasledujúcom texte.

Dôležité dátumy a údaje pre príjimacie skúšky

Do 6.12.2019 - nahlásiť možnú zmenu školy / škôl

Do 4.2.2019  doniesť prehľad  " Úspech v súťažiach a olympiádach" za jednotlivé školské roky.

Talentové skúšky

• Vypísanú prihlášku dostane žiak 11.2.2019.
          • Skontrolovať 1. stranu prihlášky, na zadnej strane podpísať rodič aj žiak a vyplniť aktuálny dátum.
          • U detskej lekárky potvrdiť prihlášku / prihlášky
          • Do 15.2. 2019 doručiť prihlášku  výchovnej poradkyni.
          • Ak sa žiak zapájal do mimoškolských aktivít, doložiť spolu s prihláškou kópie diplomov, potvrdenia o návšteve športového klubu, jazykovej školy, ZUŠ ( len v prípade, ak sa hlási na umeleckú strednú školu)...

To isté platí aj pre netalentové prijímacie skúšky. ( Menia sa iba termíny - viď časť Termíny )