• 1. knižný poklad

    • Ako prvú knihu vám predstavíme najobľúbenejšiu knihu detí Veľkej Británie. Je to zaujímavý, napínavý a hlavne dobrodružný príbeh o úplne obyčajnej typickej babičke, ale.. a o tom sa už dozviete v knihe:

     BABKA GAUNERKA 

     Babka gaunerka David Walliams SK od 9,43 € - Heureka.skAutor:  David Walliams

     Veková kategória:   od 8 rokov

     Ben neznáša piatkové večery u svojej babky. Je to tá najnudnejšia babka na svete. Nezaujíma ju nič iné len scrabble a kapustová polievka. Ben však o svojej babke ani zďaleka nevie všetko. Jedného dňa zistí, že zamladi bola medzinárodnou zlodejkou šperkov a navyše celý život sníva o krádeži korunovačných klenotov.

     Dokáže si babička gaunerka splniť svoj celoživotný sen?

                                                    A ako jej pri tom môže pomôcť jej vnuk Ben?

     Zoznámte sa s Benovou babkou. Je to typická babka: Má biele vlasy. Nosí zubnú protézu. V rukáve má zastrčenú špinavú vreckovku. A... je medzinárodnou zlodejkou šperkov!

    • 2.knižný poklad

    • Druhá kniha, ktorú vám predstavíme, je tiež od autora Babky gaunerky – Davida Walliamsa.

     David Walliams je svetoznámy britský komik a autor detských bestsellerov a tentoraz pre vás napísal niečo veľkolepé. Ak máš rád humor a lákajú ťa dobrodružstvá, táto kniha na teba čaká u nás v čitárni.

     Polnočná banda

     Autor: David Walliams

     Veková kategória:   od 9 rokov

        Neverili by ste, čo sa môže diať vo veľkej londýnskej nemocnici, keď Big Ben odbije polnoc... Tom sa po zásahu kriketovou loptičkou do hlavy ocitne v Nemocnici lorda Funta. Nielenže ho do nemocničnej izby vezie strašidelný nemocničný sluha, na detskom oddelení ho víta tá najprotivnejšia vrchná sestra, akú si len dokážete predstaviť. V nóbl internátnej škole sotva bude niekomu chýbať a, pravdupovediac, je rád, že odtiaľ aspoň na chvíľu vypadol. Jeho rodičia pracujú niekde na druhom konci sveta, takže sa v tejto nepríjemnej situácii ocitne úplne sám. Ani vo sne by neveril, že v tomto prostredí zažije najúžasnejšie a najbláznivejšie dobrodružstvá svojho života a nájde si skvelú partiu kamarátov – svoju polnočnú bandu.

    • 3. knižný poklad

    • Ďalšia kniha od svetoznámeho britského komika a autora detských kníh Davida Walliamsa má na rozdiel od tých predošlých farebné ilustrácie a tvoria ju poviedky. Ako inak by mohla do detailov opísať tie najhoršie, ale naozaj naj, naj, najhoršie deti na svete.

     Najhoršie deti na svete

     E-kniha: Najhoršie deti na svete – David Walliams | Knihy.ABZ.czAutor:  David Walliams

     Veková kategória:   od 9 rokov

     Ste pripravení? Máte dosť odvahy? Zvládnete stretnutie s desiatimi najhoršími deťmi na svete? Päť malých naničhodníkov a päť darebáčok. Divánová Iva – pozerá telku tak často, až prirastie k divánu. Slintoš Samo – slintá toľko, až sa na školskom výlete dostane do poriadnej kaše. Uvrešťaná Uršuľa je zas dievčisko, ktoré neustále fňuká a vymýšľa si. A, samozrejme, nesmieme zabudnúť aj na najobľúbenejšiu postavu, trafikanta Raja. Čítajte a inšpirujte sa!