• Názov projektu: Rastieme a zlepšujeme sa

Názov operačného programu: Ľudské zdroje

Cieľ: Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov

Časový rámec realizácie projektu: 11.09.2019 – 31.08.2022

Projekt prebiehal prostredníctvom dvoch hlavných aktivít v priestoroch našej školy po dobu 36 mesiacov, od septembra 2019 – do augusta 2022: Hlavná aktivita projektu s názvom „Podpora inklúzie prostredníctvom asistentov učiteľa“ bola zameraná na činnosť 2 asistentov učiteľa zamestnaných na plný úväzok primárne pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami so zdravotným znevýhodnením. Cieľom aktivity bolo utváranie vhodných podmienok pre vzdelávanie s dôrazom na uplatňovanie rovnakého prístupu ku vzdelaniu a zlepšenie školských výsledkov žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Hlavná aktivita projektu s názvom „Podpora inklúzie prostredníctvom špeciálneho pedagóga“ bola zameraná na činnosť špeciálneho pedagóga zamestnaného na plný úväzok primárne pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, sekundárne pre všetkých žiakov školy, ktorí budú potrebovať služby špeciálneho pedagóga. Cieľom aktivity bolo zlepšenie študijných výsledkov žiakov ohrozených školským neúspechom Primárnou cieľovou skupinou projektu boli žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, sekundárnou cieľovou skupinou boli všetci ostatní žiaci školy, ktorí potrebovali pomoc inkluzívneho tímu.