• MINIdigi týždeň s témou KONTAKT

• 30. 5. 2022
        • V týždni od 30.5. do 5.6.2022 sme sa rozhodli zapojiť do celoslovenskej kampane MINIdigi. O čom to celé je? Rozhodli sme sa dať si s deťmi digitálnu pauzu a stíšiť svoje displeje na minimum. Vyberte si aj Vy z našich MINIdigi pravidiel osobnú týždňovú výzvu:

1. Buď na mobile o polovicu času menej ako zvykneš bývať.

2. Odlož si mobil počas stolovania.

3. Vydrž, čo najdlhšie bez nabitia mobilu/počítača.

4. Daj si limit, kedy odložíš obrazovky.

5. Keď Ti niekto napíše, radšej mu zavolaj.

6. Kontroluj si sociálne siete len raz za deň.

7. Pozeraj len 1 rozprávku/časť seriálu za deň.

8. Vymaž si aspoň jednu aplikáciu, na ktorej tráviš zbytočne veľa času.

9. Nepoužívaj displeje po 18:00.

10. Nehraj žiadne hry na mobile/tablete/počítači.

Namiesto toho využijeme voľný čas tvorivo vo vzájomnej osobnej komunikácii. Spolu porazíme časožrútov, ktorí nás oberajú o vzácny čas. Digitálna miernosť je superschopnosť zajtrajška. Dokážete používať pauzu a play ako skutoční hrdinovia? Buďte MINIdigi spolu s nami. Za pokus to stojí!

V prílohe nájdete Metodiku na prežívanie MINIdigi týždňa v rodine. Viac o kampani na: https://erko.sk/minidigi/

• 29. 5. 2022
        • Hurá! Tento školský rok sme sa mohli zúčastniť Školy v prírode spojenej s Plaveckým výcvikom. Krásny týždeň sme prežili v termíne od  16.5.2022  do  20.5.2022 v Tatranskej Lomnici. Ubytovaní sme boli v Penzióne Paula a Plavecký výcvik prebiehal v neďalekom Hoteli Sorea Urán. Pobytu sa zúčastnilo 35 žiakov 2. až 4. ročníka a päť pedagogických zamestnancov – triedne učiteľky, vychovávateľka a zdravotníčka. Po príchode boli žiaci rozdelení do izieb a vybaľovali batožinu. Každá izba musela byť doobeda uprataná a žiaci si na dvere zavesili menný zoznam a logo izby. Hneď prvý deň sme mali skorý obed a žiaci 3. a 4. ročníka začali plavecký výcvik rozdelením do skupín. Plavecký výcvik prebiehal od pondelka do štvrtka v poobedňajších hodinách.

Do programu nasledujúcich dní  sme včlenili aj tieto akcie a aktivity: Noc s knihou, vychádzky do blízkeho okolia, športové a vedomostné súťaže v zmiešaných tímoch, výlet na Kalváriu na Peknej vyhliadke v Starom Smokovci, návšteva Múzea TANAPu a galérie Dobrá hračka, účasť na sv. omši v miestnom kostolíku, súťaž Škola má talent a rozlúčkový večierok s diskotékou, kde boli všetci žiaci odmenení rôznymi cenami a boli im udelené diplomy.

Celý týždeň sa žiaci jednotlivých tried striedali pri prácach v jedálni. Službu si plnili zodpovedne. Aj bodovanie poriadku v izbách dopadlo nad naše očakávania. Počas pobytu starší žiaci pomáhali mladším, venovali sa im a všetci sa spolu celý týždeň výborne bavili. V piatok po krásnom prežití týždňa sa žiaci začali baliť. Balenie sme zvládli, menším deťom pomáhali s balením starší žiaci a pani učiteľky. Po vychádzke v blízkom okolí a rozlúčení sa s Tatrami nasledoval odchod domov. Z Tatranskej Lomnice sme odchádzali spokojní a plní zážitkov. Fotky zo Školy v prírode a Plaveckého výcviku si môžete pozrieť TU. Ďakujeme všetkým rodičom, pánu dekanovi Culkovi a Rade rodičov za sponzorskú výpomoc, vďaka ktorej sme mohli deťom nakúpiť viac odmien a sladkostí, resp. zaplatiť vstupy, cestovanie a pod. Boli sme radi, že sme mali toľko dobrôt a odmien, lebo deti nám celý týždeň robili radosť a všetci žiaci bez výnimky boli celý týždeň úžasní, za čo im všetkým patrí naša pochvala a vďaka 👍 💚🧡💛.

• Rázusovie Vrbica - Okresné kolo

• 27. 5. 2022
        • Nový úspech našej školy:

Michaela Bobušová: Vynikajúci prednes - 1. miesto

Alica Červeňová: Pozoruhodný prednes

Tadeáš Šrámek: Dobrý prednes

Súťaž: Rázusovie Vrbica

Kolo: Okresné kolo

• Misijné zrnko

• 25. 5. 2022
        • Dňa 24.5.2022 prebehlo druhé stretnutie Misijného zrnka pri modlitbe ruženca svetla za misie a misionárov v školskej kaplnke sv. Jána Bosca.

• Misijné zrnko

• 9. 5. 2022
        • Pápežské misijné diela vytvorili modlitbovú sieť detí na celom Slovensku a my sme sa stali jej súčasťou. Prebúdzame ich misijné poslanie a vytvorili sme spolu s nimi Misijné zrnko – je to názov skupiny, základný prvok modlitbovej siete. Misijné zrnká sa svojou modlitbou zapájajú do pomoci svetovým misiám a sú členmi Misijného diela detí, ktoré pôsobí v 120 krajinách sveta a ktoré spája myšlienka „Deti pomáhajú deťom“

3. máj 2022 je dňom vzniku Misijného zrnka sv. Filipa a Jakuba v našej škole:

• tvoria ho deti, ktoré sa modlia ruženec za pápeža, za misie a za misionárov celého sveta;

• je zverené pod ochranu Dieťaťa Ježiša v Betleheme;

• je dlhodobý modlitbový program.

Čo členovia Misijného zrnka získajú?

• Za všetkých členov sa slávi denne o 17.00 hodine v Bazilike svätého Petra v Ríme svätá omša.

• Za deti sa modlia misionári a ľudia na všetkých kontinentoch sveta.

• Na Vianoce dostanú všetky deti malý darček.

Aký je záväzok členov Misijného diela detí?

• Denne sa modliť jeden Zdravas.

• Raz za 2 týždne sa spoločne modliť ruženec na Misijnom zrnku.

• Raz mesačne prispieť na misie jednou mincou.

• Členom sa dieťa stáva vtedy, keď sa zapája do modlitby za misie.

Viac na: https://www.misijnediela.sk/vyzva-na-zapojenie-sa-do-misijneho-diela-deti/ a u pani učiteľky Uramovej.

• 9. 5. 2022
        • Dňa 22. marca 2022 sa aj v našej diecéze uskutočnili dekanátne kolá súťaže Biblická olympiáda. Vzhľadom na danú situáciu súťaž prebiehala v online priestore. Obsahom súťaže boli tento školský rok biblické knihy Jozue, Tobiáš a Skutky apoštolov. Našu školu reprezentovali žiačky 8. ročníka: Beáta Kultanová, Sabína Sofia Szuperáková a Karolína Kögelová. Po víťazstve v dekanátnom kole sa 26. apríla 2022 zúčastnili diecézneho kola – online, v ktorom obsadili pekné 8. miesto. Blahoželáme !

• Matematická olympiáda Z6, Z8 - Okresné kolo

• 2. 5. 2022
        • Nový úspech našej školy:

Andrej Kultan: 1.-2. miesto
          Alžbeta Červeňová: 2. miesto