• Zelená otvoreným školám

• 26. 8. 2022
        • Ministerstvo školstva za účelom udržať bezpečné prostredie v školách v školskom roku 2022/2023 pripravilo dokument Zelená otvoreným školám“, ktorý vychádza z platných zákonov, uznesení vlády SR, vyhlášok, ako aj opatrení, rozhodnutí Úradu verejného zdravotníctva SR a rozhodnutí ministra školstva. Vyplýva z neho nasledovné:

BEZPRÍZNAKOVOSŤ - Pred prvým nástupom do školy je potrebné, aby rodičia podali cez Edupage Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti (v nedeľu 4.9.2022 alebo v pondelok 5.9.2022 ráno do 8.00. (Žiadosti/Vyhlásenia – Pridať žiadosť/vyhlásenie – Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti – Platí od 15. 8. 2022 – Podať žiadosť/vyhlásenie).  Toto písomné vyhlásenie je potrebné predložiť i  po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú).

RÚŠKO/RANNÝ FILTER – nie sú povinné.

VSTUP DO BUDOVY – Do budovy školy nesmie vstúpiť nik, kto prejavuje príznaky infekcie dýchacích ciest.

OSPRAVEDLNENIE - Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú). Pri absencii viac ako 5  po sebe idúcich vyučovacích musí žiak predložiť „Potvrdenie od lekára“.

DOMÁCE SAMOTESTOVANIE – Testovanie domácimi Ag testami sa realizuje preventívne, resp. podľa potreby, je odporúčané, ale dobrovoľné a škole sa nevykazuje jeho vykonanie. V prípade, že žiak mal pozitívny výsledok antigénového samotestu, rodič žiaka bezodkladne oznámi túto skutočnosť všeobecnému lekárovi, škole a žiak ostáva doma.

IZOLÁCIA - Izolácia je obmedzenie pohybu osoby, ktorá bola pozitívne testovaná na COVID-19. Izolácia trvá po dobu 5 dní, pokiaľ sa počas posledných 24 hodín izolácie nevyskytnú klinické príznaky od dátumu testovania s pozitívnym výsledkom alebo od objavenia prvých klinických príznakov ochorenia. Koniec izolácie určuje lekár len v prípade výskytu klinických príznakov. Všeobecný lekár nevydáva potvrdenie o ukončení izolácie. Po ukončení 5-dňovej izolácie je osoba povinná mať ďalších 5 dní prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2.  Žiaci po skončení izolácie v škole a v školskom zariadení môžu použitie respirátora nahradiť rúškom.

KARANTÉNA - Karanténa je pre osobu, ktorá prišla do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na COVID-19. Úzky kontakt zostáva v karanténe iba vtedy, ak jeho všeobecný lekár posúdi karanténu ako potrebnú.

• Začiatok šk. roka 2022/2023

• 26. 8. 2022
        • 5. september 2022:

Riaditeľstvo ZŠ Apoštola Pavla oznamuje, že školský rok 2022/2023 sa začína  v pondelok 5. septembra 2022 svätou omšou v kostole sv. Mikuláša o 8:00 hod. Žiaci budú na sv. omši s triednymi učiteľkami. Zraz je o 7.40 hod. pred farským kostolom. Po sv. omši sa spoločne presunieme do školy, kde slávnostne otvoríme šk. rok a dostanete pokyny na nasledujúce dni. Po slávnosti všetci žiaci odchádzajú domov (okrem prvákov, ktorí budú mať s rodičmi a pani učiteľkou krátku schôdzku v svojej novej triede;-).

6. september 2022:

Vyučovanie začína 8.00. Celý deň prebiehajú triednické práce, žiaci si donesú iba prezuvky, nejaký slovníček alebo malý zošit, pero, desiatu, pitie a stravníci aj čip, keďže od utorka budú aj obedy. V tento deň majú žiaci 1. stupňa 4 vyučovacie hodiny (okrem prvákov, ktorí majú 3 vyučovacie hodiny) a žiaci 2. stupňa 5 vyučovacích hodín. Školský klub detí funguje od utorka v obvyklom režime, t.j. ráno od 6.00-8.00 a poobede od skončenia vyučovania  - 16.00.

7. septembra 2022 – začína vyučovanie podľa platného rozvrhu hodín.

• Pomôcky na nový šk. rok 2022/2023
      • Stravovanie v šk. roku 2022/2023

• 19. 8. 2022
        • Noví stravníci:

Prosíme rodičov,  ktorí majú záujem o stravovanie v školskej výdajni jedla od 6. 9. 2022,  aby sa v dňoch 30. - 31. augusta 2022 v čase od 14.00 – 16.00 zastavili u vedúcej školskej jedálne pri ZŠ za účelom zaevidovania dieťaťa v elektronickom systéme a zakúpenia čipu k výdaju stravy v hodnote 6,60 €. Zároveň Vám bude pridelený variabilný symbol stravníka, na základe ktorého budú evidované platby za stravné a vypíšete zápisný lístok stravníka.

Starí stravníci:

Náklady za stravovanie uhrádza zákonný zástupca stravníka mesačne, bezhotovostne a  vopred  - do 25. dňa predchádzajúceho mesiaca (ideálne je zriadiť si trvalý príkaz od augusta 2022 do mája 2023). Stravné na september 2022 stačí uhradiť do 30.8.2022. Skontrolujte si výšku zostatku na svojom stravnom konte, ak Váš zostatok pokryje prvý mesiac šk. roka, stačí nastaviť trvalý príkaz až od 25. septembra 2022.

Pri prevode je potrebné použiť údaje:

číslo účtu (v tvare IBAN): SK64 0200 0000 0026 5558 8553

variabilný symbol: ostáva z predchádzajúceho šk. roka

do poznámky uviesť meno, priezvisko a triedu žiaka.

Zálohová mesačná platba za stravu:

žiak I. stupeň  – 35 €/mesačne

žiak II. stupeň – 37 €/mesačne

Obedy v školskej jedálni na začiatku šk. roka 2022/2023:

5.9.2022 obed nebude. Od 6.9.2022 budú prihlásení všetci stravníci do výšky konta na účte. V prípade neprítomnosti je nutné obed odhlásiť min. deň vopred do 14.00.

Ďakujeme za pochopenie. V prípade nejasností volajte na t.č. 0903/982520. ZŠ Apoštola Pavla