• Deň mlieka

• 25. 10. 2016
        • 3. 10. sa v našej škole uskutočnil DEŇ MLIEKA. Z každej triedy si žiaci vylosovali úlohu s mliečnym námetom, ktorú museli splniť počas prvých 2 vyučovacích hodín. Úlohy boli pestré a podaktoré ,,veľmi“ chutné. J

Úlohy boli takéto:

Plagát  (1.)

Básnička – Óda na mlieko (2.)

Pečenie palaciniek (7.)

Reklama na mliečny výrobok (hraná) (3.)

Rozprávka, príbeh (8.)

Výrobok z tetrapakov, kelímkov (5.)

Nákup (4.)

Výroba smoothies (9.)

Propagačný materiál, leták (6.)

Keď sme sa na veľkej prestávke stretli, boli sme milo prekvapení, akí sú niektorí žiaci kreatívni a šikovní. 1.miesto si po hlasovaní poroty vyslúžili druháci, 2.miesto piataci a 3. miesto tretiaci. GRATULUJEME!!! J

• Milión detí sa modlí ruženec

• 26. 10. 2016
        • Na celom svete sa v utorok 18. októbra spojili deti všetkých vekových kategórií v modlitbe ruženca. Táto aktivita vznikla v roku 2005 vo Venezuele pri soche Panny Márie a odvtedy sa rozšírila do celého sveta. Jej iniciátori dôverujú slovám sv. pátra Pia: „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení.“ Hlavným úmyslom tejto iniciatívy je ukázať, že dôveryplná modlitba detí vchádza priamo ako šíp do Božieho Srdca a má preto veľkú moc. Detská modlitba ruženca má veľkú silu vyprosiť mier a jednotu v našich rodinách, v našej krajine i vo svete.

Žiaci našej školy sa túto modlitbu modlili spoločne v utorok od  9.00 hod. v kaplnke svätého Jána Bosca. Úmyslom modlitby bol „Pokoj a jednota v srdciach všetkých ľudí na svete“.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• 25. 10. 2016
        • 24. október je Medzinárodným dňom školských knižníc. Pri tejto príležitosti sa žiaci našej školy zapojili do celoslovenského projektu organizovaného Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR s názvom "Spoločné čítanie rozprávky".

O 9. hodine nastala v triedach pokojná čitateľská atmosféra, žiaci čítali, počúvali...

Prvákom pomohli s čítaním deviataci a druhákom ôsmaci, ktorí čitateľskú aktivitu obohatili o zaujímavý kvíz, veď tento ročník má heslo: "Myslenie je pohyb".

• Medzinárodný deň školských knižníc
        • Rodičovské zruženie

• 3. 10. 2016
        • Milí rodičia,

pozývame Vás na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa bude konať 6. 10. 2016 o 16.00 v priestoroch školy. Keďže jedným z bodov programu bude voľba členov Rady školy pri ZŠ Apoštola Pavla, Vaša účasť je potrebná. Po plenárnom rodičovskom združení budú nasledovať triedne rodičovské združenia.

Ste srdečne vítaní.