• Dobrá novina

• Dobrá novina – koledovanie detí

Radostnú zvesť o narodení Mesiáša, ktorú  si pastieri vypočuli od anjelov, ohlasovali koledníci Dobrej noviny aj  v našej škole v piatok 21. 12. 2018. Kolednícky program, ktorý si pripravili, predstavili ostatným žiakom v telocvične školy. Vyzbierané peniaze budú použité na podporu viacerých rozvojových projektov, vytvárajúcich podmienky pre dôstojný život detí, mládeže a rodín v krajinách subsaharskej Afriky – v Ugande, Keni, Južnom Sudáne, Rwande, Etiópii, Kamerune a Tanzánii.

Štedrých darcov nech odmení Pán.

Ďakujeme.

• Vianočné tvorivé dielne

• 21. 12. 2018
        • Dňa 12.12.2018 sa žiaci 1.-5. ročníka zúčastnili v Katolíckom dome tvorivých dielní. V spolupráci rodičov a priateľov školy vyrábali rôzne vianočné výrobky, ktoré sa predávali na Charitatívnom jarmoku. Žiaci háčkovali, šili, vyrábali vianočné ozdoby, vence, svietniky,  piekli oblátky,  zdobili medovníky.

• Vianočný jarmok

• 21. 12. 2018
        • Ďakujeme všetkým, ktorí sa v 3. adventnú nedeľu pristavili pri našich stánkoch a podporili nás dobrým slovom, milým úsmevom a finančným príspevkom. Peniaze budú použité na misie a pre potreby žiakov školy.

• Tetrapaková liga

• 19. 12. 2018
        • V súťaží „ Tetrapaková liga 2018“ získala naša škola 3. miesto, s priemerom 1,67 kg na žiaka. Všetkým, ktorí sa do umývania a zbierania tetrapakov zapojili, srdečne ďakujeme.

• Olympiáda v Anglickom jazyku

• 19. 12. 2018
        • Školské kolo olympiády v anglickom jazyku 2018/2019

Dňa 14. novembra 2018 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Žiaci s vynikajúcimi výsledkami si otestovali svoje schopnosti v tomto v Európe najpoužívanejšom cudzom jazyku (gramatika, slovná zásoba, posluch s porozumením, čítanie s porozumením, picture story, role play). Súťažili v dvoch kategóriách. V kategórii 1A súťažili vybraní žiaci piateho, šiesteho a siedmeho ročníka a v kategórii 1B súťažili vybraní žiaci ôsmeho a deviateho ročníka. Podrobné výsledky nájdete v sekcii Úspechy našich žiakov.

• 11. 12. 2018
        • Dňa 19.11.2018 sme uskutočnili školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Žiaci  súťažili v troch kategóriách.

1. kategória:

1. miesto -  Matej Rúfus

2. miesto - Tomáš Kán

2. kategória:

1. miesto -  Sabína Szuperáková

2. miesto – Filip Marko Szuperák

3. miesto – Beata Kultanová

• Vianočný charitatívny jarmok

• 6. 12. 2018
        • Pozývame Vás na Vianočný charitatívny jarmok, ktorý organizuje ZŠ Apoštola Pavla. Jarmok bude v tretiu adventnú nedeľu 16.12.2018 v čase od 7.30 do 12.30 hod. Pri obidvoch vchodoch do kostola budú žiaci ponúkať svoje výrobky a tiež vianočné pečivo a vianočné oplátky. Príďte sa na nás pozrieť a podporiť našu katolícku ZŠ a pomôcť prenasledovaným kresťanom.

Nech dobrý Pán odmení Vašu dobrotu a štedrosť. Vopred vyslovujeme Pán Boh zaplať.

• ADVENT 2018 - Z kmeňa Jesseho vzíde ratolesť

• 3. 12. 2018
        • Počas tohtoročného Adventu sa budeme stretávať v kaplnke pri modlitbe Anjel Pána. Sprevádzať nás budú slová z knihy proroka Izaiáša o výhonku z kmeňa Jesseho (porov Iz 11,1). Výhonok - konáre stromu - budeme zapĺňať postavami zo Svätého písma. Pôjde o postavy (Abrahám, Izák, Jakub, Jozef, Mojžiš...), ktoré boli predchodcami Pána Ježiša, očakávali a pripravovali na jeho príchod a „aj keď nedosiahli to, čo bolo prisľúbené, ale z diaľky to videli a pozdravovali; a vyznávali“ (Hebr 11,13). Boh plnil prisľúbenia, ktoré im dával a naplno sa splnili narodením Božieho syna Ježiša Krista.

Našou modlitbou chceme aj v tomto roku prispieť k požehnanému prežitiu Adventného obdobia a k duchovnej príprave na sviatky narodenia Pána.

• Deň vedy a techniky na GMMH.

• 3. 12. 2018
        •  Dňa 7.11.2018 sme si v rámci osláv storočnice Gymnázia Michala Miloslava Hodžu  a Týždňa vedy a techniky s našimi žiakmi vyskúšali zaujímavé
          chemické pokusy a spoločne strávili príjemné bádateľské chvíle.