• ADVENT 2019

• 29. 11. 2019
        • Na začiatku nového liturgického roka a k príprave na sviatky Božieho narodenia 2019 chceme aj v našej škole prežívať adventnú prípravu s heslom: Príď, Pane Ježišu!

Bude vychádzať z myšlienky Adventného obdobia, ktoré nám pripomína druhý slávny príchod Pána Ježiša, prichádzajúcu slávnosť Božieho narodenia a príchod Pána Ježiša počas každej sv. omše v Božom slove a v Eucharistii.

Každé ráno pred vyučovaním sa stretneme v kaplnke sv. Jána Bosca pri adventnej modlitbe a modlitbe Anjel Pána. Do skladacieho plagátu budeme dopĺňať nálepky obrázkov, ktoré súvisia s liturgickými čítaniami dňa.
          Týmto spôsobom chceme aj v tomto roku prispieť k rastu v láske a k požehnanému prežitiu Adventného obdobia v našej škole.

• Požehnanie adventných vencov

• 29. 11. 2019
        • Blížiaci sa Advent - čas prípravy na sviatky Narodenia Pána, netrpezlivo očakávame aj v našej škole. Vo štvrtok 28. 11. 2019 pán kaplán Milan Lupták požehnal adventné vence. Predtým vysvetlil symboliku a výpovednú hodnotu adventného venca. Požehnanie prebiehalo v riaditeľni a do ostatných priestorov školy bolo sprostredkované cez školský rozhlas. Adventné vence budú umiestnené v kaplnke a v každej triede, aby sme sa pri nich mohli modliť a v rozhovore s Pánom, s nádejou očakávať sviatky Božieho narodenia.

• Vedecká show

• 26. 11. 2019
        • V pondelok 25.11.2019 k nám do školy zavítala putovná výstava fyzikálnych a chemických pokusov, pod názvom

„FYZIKÁLNA A CHEMICKÁ SHOW“.

Dopoludnie nám spríjemnili množstvom pokusov, vďaka ktorým si mladší aj starší žiaci odniesli množstvo vedomostí a hlavne radosť a úsmev na tvári 😊. Ešte raz ďakujeme.

• Šaliansky Maťko - Školské kolo

• 26. 11. 2019
        • Nový úspech našej školy:

Michaela Bobušová : 1. miesto
          Nela Homolová : 2. miesto
          Tobiáš Kajan: 3. miesto

Súťaž: Šaliansky Maťko
          Kolo: Školské kolo

• Škola spolužitia

• 25. 11. 2019
        • Redakcia časopisu Rebrík rozbehla v prvom polroku školského roku 2019/2020 projekt Škola spolužitia. Projekt je zameraný na spoznanie seba, svojich daností – a ľudí v okolí (spolužiakov) – objavovanie ich darov, dobrých vlastností – a prijatie každého takého, akým je. Cieľom projektu, ktorý je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR,  je predchádzať všetkým formám diskriminácie prostredníctvom tvorivej práce s deťmi základných škôl  a tak preventívne pôsobiť proti ich neskoršej radikalizácii.

V utorok 19. novembra 2019 sme pracovníka z redakcie Rebríka privítali aj v našej  škole. V rámci tohto projektu mal s tretiakmi a štvrtákmi workshop, počas ktorého  spoznávali seba i svojich spolužiakov a objavovali svoje dary a dobré vlastnosti.

Každé dieťa malo možnosť hľadať dobro v sebe aj v spolužiakoch. Zároveň sa každý o sebe dozvedel, čo pekné na ňom vidia kamaráti, možno i to, čo si sám človek neuvedomuje. Deti si do lupienku z kvetu napísali to, čo si na sebe najviac cenia. Z jednotlivých lupienkov spoločne vytvarovali kvet. Symbolika kvetu a lupienkov pripomína každému dieťaťu, že je súčasťou spoločnosti aj napriek odlišnostiam od iných ľudí.

• Medové raňajky

• 22. 11. 2019
        • V piatok – 15.11.2019 - sa v škole uskutočnili  MEDOVÉ RAŇAJKY –  aktivita zameraná  na podporu zdravého stravovania detí. Počas prvej – desiatovej – prestávky dostali deti do tried  chlebík, ktorý im pani učiteľky natreli voňavým, sladkým a zdravým medom priamo z Liptova. Všetci si chutné maškrtenie pochvaľovali a v mnohých triedach med doslova zmizol z fľaše. Druháci si o mede rozprávali aj na výtvarnej výchove a pri tejto príležitosti si vyrobili  krásne včeličky.

• Medové raňajky

• 11. 11. 2019
        • V piatok – 15.11.2019 - sa v škole uskutoční 4. ročník aktivity zameranej na podporu zdravého stravovania detí pod názvom MEDOVÉ RAŇAJKY.

Prosíme, aby ste v tento deň nedávali svojim deťom desiatu, pretože v škole dostanú chlebík s domácim medom.( bez masla, pretože u niektorých deti sa vyskytuje laktózová intolerancia)

Med sponzorsky dodá naša kolegyňa p.u. Nádašdyová s manželom.

• Oznam o riaditeľskom voľne

• 6. 11. 2019
        • Dňa 20. 11. 2019 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ pod názvom Testovanie 5 - 2019.

Z uvedeného dôvodu riaditeľka ZŠ Apoštola Pavla v Liptovskom Mikuláši v súlade so zákonom 245/2008 Z. z. (podľa § 150 ods. 5) poskytuje žiakom 6. a 7. ročníka z organizačných a technických dôvodov na deň 20. 11. 2019 (streda) riaditeľské voľno.

Odhlášku obedov na tento deň škola zabezpečila.

• Požehnanie ružencov

• 5. 11. 2019
        • V piatok 18. októbra sme sa pripojili k celosvetovej modlitbovej iniciatíve Milión detí sa modlí ruženec za pokoj a jednotu. Všetky dopredu zaregistrované deti dostali do rodiny ruženec z olivového dreva, vyrobený rodinami z Betlehema, za ktoré sme sa modlili. Je to spôsob ich vďaky za naše modlitby a tiež most budovania jednoty, pretože ruženec nám zostane a určite bude slúžiť k modlitbe aj počas roka. Tieto vzácne ružence dňa 29.10.2019, počas veľkej prestávky, požehnal pán kaplán Milan Lupták. Veríme, že modlitba ruženca v našich rodinách prinesie požehnanie, pokoj a vzájomnú lásku.