• TERMÍNY PRÁZDNIN

• 18. 12. 2020
        • Vianočné prázdniny sa v šk. roku 2020/2021 uskutočnia v termíne od 21. decembra 2020 (pondelok) do 8. januára 2021 (piatok). Počas prázdnin neprebieha prezenčné ani dištančné vzdelávanie. Predpokladaný nástup žiakov do školy je 11. januára 2021 (pondelok). Prvý januárový týždeň sledujte stránku školy a Edupage, o priebehu a podmienkach nástupu žiakov do školy Vás budeme informovať.

• Pán je blízko. Radujme sa!

• 3. 12. 2020
        • Aj počas tohtoročného adventu prežívame so žiakmi prípravu čakania na príchod Pána Ježiša počúvaním Božieho slova, modlitbou pri adventnom venci či inými rôznymi aktivitami.

So štvrtákmi si každý deň ráno prečítame a vysvetlíme evanjelium daného dňa. Na každý deň je pripravená úloha, predsavzatie alebo modlitba, pomocou ktorých deti hlbšie vniknú do prežívania adventného obdobia ako času nadviazania hlbšieho vzťahu s Ježišom a formovania svojho kresťanského charakteru. Do pripravenej knižky si vlepia nálepku s obrázkom evanjeliového príbehu.

S tretiakmi si denne čítame príbehy z histórie rodokmeňu stromu Jesseho a tak odhaľujeme minulosť svojej večnej – Božej – rodiny. V príbehoch spoznávame rozhádaných príbuzných, súperiacich bratov, milujúcich rodičov a smutné aj radostné príbehy rodín. Zo spíleného pňa Jesseho stromu vyrástol neuveriteľný zázračný výhonok – touto vetvičkou nádeje nového začiatku, novej slobody – bol Ježiš.

S prvákmi a druhákmi spoznávame symboliku adventného venca a kreatívne vytvárame jeho podobizeň, zoznamujeme sa s významom adventu ako radostného očakávania. Pri čakaní nám pomáhajú adventné kalendáre ako forma povzbudenia a prejavu štedrosti.

• VŠETKOVEDKO

• 1. 12. 2020
        • 1. decembra 2020 si niektorí druháci, tretiaci a štvrtáci zmerali sily, kto z nich je najmúdrejší medzi najbystrejšími. Komu sa podarí svojím výkonom ukázať, že rozumie svetu okolo nás, právom získa titul VŠETKOVEDKO.

Či boli úspešní sa dozvedia už 21. decembra.