V piatok 23. októbra sa žiaci 7. a 9. ročníka zúčastnili poznávacej exkurzie v Bratislave. Prezreli si výstavy Paramenty- liturgické textílie, Ľudovít Štúr- reformátor slovenskej spoločnosti v Slovenskom národnom múzeu na Bratislavskom hrade a výstavu Titanic v Inchebe.
Výstava Paramenty- liturgické textílie prezentuje viac ako dvesto predmetov z celého Slovenska. Žiaci si mali možnosť prezrieť odevy a textílie rímskokatolíckej, ale aj pravoslávnej, gréckokatolíckej a evanjelickej cirkvi augsburského vyznania a spoznať pestrosť liturgického prejavu a symboliky.
Výstava Ľudovít Štúr bola venovaná 200. výročiu narodenia Ľudovíta Štúra a predstavila jeho život a dielo v kontexte slovenských dejín od čias Veľkej Moravy po súčasnosť. Mapuje jeho životnú dráhu a dielo.
Výstava Titanic je chronologickou rekonštrukciou udalostí okolo Titanicu. Na začiatku prehliadky žiaci dostali palubný lístok a stali sa z nich pasažieri s konkrétnou identitou osoby, ktorá sa v roku 1912 na legendárnej lodi plavila.
S využitím mobilného hlasového sprievodcu sa ponorili do množstva informácií, ktoré výstava ponúkla. Veľká časť z nich bola v písomnej podobe na informačných tabuliach. Ocitli sa na chodbe legendárneho Titanicu medzi kajutami, prechádzali popri replike kajuty prvej triedy, ktorá bola symbolom luxusu, a od kajút druhej a tretej triedy. Potom putovali až do strojovne, kde obdivovali bezpečnostné dvere, ktoré mali v osudnú noc zabrániť vode, aby prenikala do celej lode. Počas celej prehliadky boli v napätom očakávaní záveru, kde na nástenke zomrelých a preživších zistili, aký koniec postihol ich pasažiera, ktorého lístok držali v rukách.
„Nedokázal by som si predstaviť žiadnu katastrofu, ktorá by sa mohla tejto lodi stať,“ boli slová sebavedomého kapitána Edwarda J. Smitha pred vyplávaním Titanicu na more. Bol presvedčený o nezdolateľnej sile lode, čo sa stalo pre 1 523 pasažierov osudným.
Žiaci si účasťou na výstave uvedomili, že aj najdokonalejší ľudský výtvor je bezvýznamný a nezmyselný bez Božieho požehnania a ochrany.